Mistrzostwa Polski w karate tradycyjnym. Wrocław 2021.

12 czerwca 2021 we Wrocławiu odbyły się najważniejsze rangą zawody w kraju – Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec, senior, weteran (Masters 35+).

W zawodach wzięło udział 250 zawodników z ponad 20 klubów zrzeszonych w Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Nasz klub reprezentowała 10 osobowa drużyna w składzie Hania Kawczyńska, Aleksandra Jendryczka, Natalia Sikora, Igor Kalinowski, Miłosz Marczak, Bartek Brzozowski, Michał Ostach, Michał Wojnarowski, Wiktor Zieliński, Arsenij Karpow.

Zawodnicy klubu zmagali się zarówno w konkurencjach indywidualnych (kata, kumite, fukugo) jak i drużynowych (enbu, kata drużynowe). Reprezentacja klubu pokazała bardzo wysoki poziom zaangażowania. Prawie we wszystkich konkurencjach zawodnicy  weszli do drugiej rundy.  Natomiast tylko Arsenij Karpow stanął na podium, zajmując III miejsce w kata indywidualnym.

Zdaniem Pawła Karpowa, głównego szkoleniowca klubu start na mistrzostwach pokazał, że z jednej strony możemy rywalizować  na równi z najlepszymi karatekami w Polsce, z drugiej zaś strony widzimy, że zabrakło nam systematycznych przygotowań, zwłaszcza w konkurencjach drużynowych.  Jest to w dużej mierze wynikiem pandemii, kiedy byliśmy zmuszeni zredukować treningi do trybu online.  Patrząc w przyszłość mamy zamiar  zbudować nową reprezentację na następne Mistrzostwa Polski. Trzonem tej reprezentacji będą zawodnicy z obecnej drużyny.

„Chcę również podziękować Tomaszowi Ostachowi oraz Arseniemu Karpowowi za coaching w trakcie zawodów oraz Robertowi Stępniowi za sędziowanie” – powiedział sensei.

Udział reprezentacji klubu w zawodach  we Wrocławiu został dofinansowany przez Urząd Miasta Szczecin w ramach zadania publicznego “Sport Dzieci i Młodzieży realizowany przez Uczniowskie Kluby Sportowe”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zawody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.