Zgrupowanie kadry w Rzeszowie

Mocne zakończenie aktywnego miesiąca, jakim był kwiecień dla naszych karateków. W dniach 26-28 kwietnia miało miejsce zgrupowanie kadry Polski w Rzeszowie, w którym wzięli udział nasi zawodnicy: sensei Arsenij Karpow, Hania Kawczyńska, Szymon i Jakub Limańscy.

Podczas tego wyjątkowego zgrupowania przeprowadzono kompleksowe badania i testy sprawnościowe na Uniwersytecie Rzeszowskim, które miały na celu ocenę siły, wytrzymałości, czasu reakcji, koordynacji, równowagi i ogólnych predyspozycji naszych zawodników. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ były to pierwsze tak profesjonalne badania w Polsce w dziedzinie karate.

Nie zabrakło również omówienia niedawnych startów naszych reprezentantów w mistrzostwach Polski, które odbyły się dwa tygodnie temu. Podczas treningów karatecy otrzymali cenne wskazówki oraz został wyznaczony kierunek do dalszych treningów, aby stale doskonalić swoje umiejętności.

Znaczącą wartość miały również treningi motoryczne na siłowni, podczas których sensei Michał Wroński dzielił się swoją wiedzą na temat treningu dostosowanego pod sztuki walki oraz poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń.

Nie zapominamy również o znaczeniu czasu regeneracji po intensywnym okresie przygotowawczym. Dla zawodników ważne było znalezienie chwili na relaks, dlatego kadra pomiędzy treningami korzystała z basenu, jacuzzi oraz saun.

Warto wspomnieć, że zgrupowanie odbywało się w nowoczesnym ośrodku sportowym WR Sport – Centrum Sportu i Rozrywki, który zapewnił nam świetne warunki do treningów i odpoczynku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zawody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.