Mistrzostwa Polski 2024 – historyczny wynik naszego klubu!

W dniach 20-21 kwietnia 2024 w Łódzkiej Sport Arenie odbywały się najważniejsze zawody sezonu – Mistrzostwa Polski w karate tradycyjnym. Nasz klub reprezentowała 26 osobowa drużyna, wyselekcjonowana w wyniku całego sezonu przygotowań. Dodatkowo zawody sędziowało 3 licencjonowanych sędziów ze Szczecina – Tomasz Ostach, Rober Stępień, Paweł Karpow. Drużynę wspierało 4 couchów, którzy również startowali – Arsenij Karpow, Igor Kalinowski, Aleksandra Jendryczka, Hanna Kawczyńska.

Wynik- 19 medali! Najlepszy występ w całej historii klubu (A.D 2010).W najbardziej prestiżowej kategorii seniorów, zawodnik i trener kadry klubu Arsenij Karpow pokazał bardzo wysoki wynik. Startując na samym początku zawodów dodatkowo zmotywował całą reprezentację ze Szczecina. Arsenij obronił tytuł Mistrza Polski w konkurencji kata, oraz po zaciętych walkach wywalczył srebro w kumite i srebro w fukugo.

Najlepszy wynik w szczecińskiej reprezentacji pokazał Jakub Limański zdobywając podwójne mistrzostwo Polski (kumite, fukugo) w kategorii wiekowej kadetów. Jakub walczył inteligentnie i rozmaicie, używając całego wachlarzu technik karate dozwolonych na zawodach, a walkę finałową wygrał pięknym ipponem. Kuba także drużynowo był II w kata i IV indywidualnie

Bardzo cieszy również występ naszych juniorek w konkurencji kata drużynowego. Duma Pomeranii w składzie Hanna Kawczyńska, Lena Kaczmarek, Natalia Górska, wywalczyła drugie miejsce. A poza tym każda z juniorek indywidualnie stanęła na podium – Lena II w kumite i III w fukugo, Hania – III w kumite, Natalia – III w fukugo. W kategorii kadetów również drużyna z Pomeranii w składzie Jakub Limański, Szymon Limański, Franciszek Kaniewski zdobyła II miejsce. Indywidualne Franek wygrał brąz w kumite.

Wśród dzieci zawodnicy UKS Pomerania także pokazali bardzo wysoki poziom przygotowań. Nasza najmłodsza reprezentantka Ania Kłos wywalczyła dwa złote medale (kata, kumite). Alicja Kamińska w starszej kategorii wiekowej (grupa D) bardzo pewnie walcząc wygrała w kumite. Jesteśmy dumni również ze startu Aleksandry Kowal – II w kata, Ignacy Kwaśniewski – III w kata, Hanna Pasek – III w kumite, Nikodem Gałek – III w kata.

Cieszymy się ze startu całej reprezentacji. Nie wszyscy stanęli na podium, ale każdy dał z siebie 100 procent, zarówno w trakcie przygotowań, jak i podczas mistrzostw. Podziękowanie dla was – Natalia Sikora, Nikola Sękowska, Maria Trubiłko, Natalia Mierkiewicz, Aleksandra Jendryczka, Igor Kalinowski, Bartosz Brzozowski, Michalina Zarosa, Maja Pałka, Szymon Buczkowski, Mikołaj Gonciarz, Adam Stolarski, Konstancja Rykowska!

Udział naszych zawodników w Mistrzostwach Polski stał się możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasto Szczecin w ramach zadania publicznego „Sport dzieci i młodzieży realizowany przez UKSy”. Organizatorem zawodów była Polska Unia Karate Tradycyjnego wraz z lokalnymi organizatorami: Łódzkim Klubem Karate Tradycyjnego, Łódzką Akademią Karate Tradycyjnego oraz Karate Team Bełchatów. Patronat nad wydarzeniem objął Władysław Kosiniak-Kamysz – Wicepremier, Minister Obrony Narodowej.

W 2-dniowej imprezie wzięło udział w sumie ponad 1000 uczestników (714 zawodników, 80 coachów, 50 sędziów, 50 osób z obsługi technicznej oraz setki rodziców i opiekunów). Zmagania toczono w 8 kategoriach wiekowych na 6 matach, a łącznie rozegrano 105 konkurencji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zawody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.