Mamy Mistrza Polski!

Mamy Mistrza Polski!
Mistrzostwa Polski uznają się za najbardziej wymagające i prestiżowe zawody roku. Obecnie polscy karatecy w dyscyplinie, która została zdefiniowana przez Senseja Hidetakę Nishiyamę jako karate tradycyjne, należą do światowej czołówki. W tym roku, w Solnym Mieście Wieliczka, gzie w dniach 14 – 16 kwietnia odbywały się Mistrzostwa Polski wystartowali najlepsi zawodnicy z 35 klubów.


Nasz Klub reprezentowała 33-osobowa drużyna. Mieliśmy reprezentantów we wszystkich kategoriach wiekowych: dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy. Nasz zawodnik Arsenij Karpow zdobył złoty medal w technicznej konkurencji – kata indywidualne w kategorii wiekowej senior. Jest to prawdopodobnie najlepszy wynik w jego dotychczasowej karierze sportowca. Co prawda Arsenij już ma w swoim dorobku potrójne wicemistrzostwo świata, nigdy do tej pory nie udawało mu się stanąć na najwyższym podium Mistrzostw Polski. Dodatkowo Arsenij razem z Łukaszem Woźniczką i Michałem Wojnarowskim zdobyli II miejsce w konkurencji kata drużynowe.
Natomiast w juniorach młodszych wyróżniająco wystartowali bracia Kuba i Szymon Limańscy zajmując III miejsce w konkurencji fuku-go (Kuba) i kumite (Szymon).
Za dobry wynik można uznać start Aleksandry Jendryczki, która była czwarta w konkurencji kata juniorek oraz również czwarte miejsce drużyny Igora Kalinowskiego, Bartka Brzozowskiego i Kuby Limańskiego w kata drużynowym.
W konkurencjach dziecięcych mamy również złoty medal! Maja Paszkowska została najlepszą zawodniczką w kumite oraz zdobyła III miejsce w kata. Dodatkowo w parze z Ignacym Kwaśniewskim zajęła II miejsce w konkurencji en-bu (pokaz walki).
II miejsce w zaciętych pojedynkach wywalczył Ignacy Pietryka (kumite), a Nikodem Gałek z Hania Pasek zostali brązowymi medalistami w konkurencji en-bu. Indywidualnie Nikodem był trzeci w kata.
Rewelacyjny debiut na zawodach takiej rangi zaliczyła Julia Przybylska, zajmując III miejsce w kumite.
Ogólnie cała 33 osobowa reprezentacja naszego klubu wystartowała na wysokim poziomie, zdobywając łącznie 11 medali.
Wyjazd i start w Mistrzostwach Polski został dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin w ramach zadania publicznego “Sport dzieci i młodzieży realizowany przez UKSy”

Ten wpis został opublikowany w kategorii zawody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.