Mocny start na Mistrzostwach Polski 2022

Na tegorocznych Mistrzostwach Polski w karate tradycyjnym, które odbyły się na hali sportowej Globus w Lublinie w dniach 11-12 czerwca 2022r. 31-osobowa reprezentacja UKS Pomerania Szczecin w kategoriach wiekowych od dzieci do weteranów zdobyła 1⃣8⃣ medali! Jak do tego doszło? Zdaniem senseja Pawła Karpowa, głównego szkoleniowca klubu na ten wynik zapracował cały klub, wszyscy instruktorzy, którzy na co dzień prowadzą treningi w swoich grupach i którym należą szczególne podziękowania. Po za tym ten wynik był możliwy dzięki konkretnym działaniom podjętym przez klub:
Po pierwsze. W sezonie 2021-2022 w klubie został uruchomiony program przygotowań do Mistrzostw Polski. Z powołanych osób wyłoniliśmy zespół, który miał czas i chęć by ćwiczyć w intensywnym reżimie – minimum 4 razy w tygodniu. Za przygotowania kadry juniorskiej odpowiadał sensei Arsenij Karpow (w asyście z Łukaszem Woźniczką). Kompetencje Arsenija jako aktywnego zawodnika, członka kadry narodowej PUKT okazały się efektywnymi i wartościowymi dla reprezentacji klubu.
Po drugie. Dla kadry została stworzona możliwość udziału w tematycznych obozach, zgrupowaniach i seminariach szkoleniowych na których były poruszane różne aspekty karate. Po za tym kadra klubu miała możliwość zbierać doświadczenie podczas licznych startów (tylko w okresie styczeń – czerwiec 2022 r. klub uczestniczył w 5 turniejach).
Trzecim istotnym aspektem była atmosfera, która złożyła się w kadrze, która zawzięcie ćwiczyła na treningach i wspierała się nawzajem poczynając od startów i kończąc na wielogodzinnych podróżach autokarem, wyjściem na miasto i wizytach w Maczku😀
Wyniki szczegółowe:
🥋Weterani, seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy, juniorzy młodsi:
Michał Wojnarowski 🥉 fuku-go
Michał Ostach 🥈 kumite
Lena Kaczmarek 🥈 kumite
Natalia Sikora 🥉 kata
Arsenij Karpow 🥉 kumite, 🥉 kata, 🥉 fuku-go
Drużyna Michał Wojnarowski, Michał Ostach, Bartosz Brzozowski 4 miejsce kata drużynowe


🥋Dzieci:
Jakub Limański 🥈 kumite
Szymon Limański 🥉 kumite
Ignacy Kwaśniewski 🥈 kumite, 🥉 kata
Adam Adamski 🥉 kumite
Franciszek Kaniewski 🥉 kumite
Michalina Lewna 🥉 kumite
Laura Nawrocka 🥈 kumite, 🥉 kata
Drużyna Nikodem Gałek, Hanna Pasek 🥉 enbu
Drużyna Michał Kielesiński, Mark Bush, Paweł Romanowski 🥉 kata drużynowe

Wyjazd reprezentacji klubu jest współfinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin w ramach realizacji zadania publicznego “Sport dzieci i młodzieży realizowany przez UKSy”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zawody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.