Mistrzostwa Świata dzieci, kadetów i juniorów w karate tradycyjnym. Brno Czechy

9 listopada w Brnie (Czechy) podczas drugich Światowych Mistrzostw Dzieci, Kadetów i Juniorów w karate tradycyjnym  klub UKS Pomerania-Szczecin  zdobył 4 medale.

To był główny start w sezonie. Reprezentacja klubu intensywnie przygotowywała się do zawodów przez ostatnie poł roku. Zaowocowało to udanym startem na tak dużej i prestiżowej imprezie.  Według danych podanych przez organizatorów w zawodach uczestniczyło 1200 zawodników z różnych państw świata (Polska, Ukraina, Czechy, Litwa, Łotwa, Izrael, USA, Niemcy, Austria, Mołdawia, Rosja)

Szczecińscy karatecy wystartowali w konkurencjach kata indywidualne (techniczny układ formalny), kata drużynowe, enbu  (wyreżyserowana walka) oraz kumite (sparing sportowy).


Największy sukces osiągnęła  Lena Kaczmarek zajmując
1 miejsce w konkurencji kumite  w kategorii wiekowej 10 -11 lat.

Brązowe medale w konkurencji kumite w swoich kategoriach wiekowych zdobyli także:
Igor Kalinowski w kategorii wiekowej 12 – 13 lat .
Nikola Sękowska w kategorii wiekowej 12 -13 lat
Patrycja Bartkiewicz w kategorii wiekowej 14 -15 lat.

Inni zawodnicy zaprezentowali również wysoki poziom wygrywając minimum po jednej walce, albo dochodząc do ćwierćfinału.

Gratulujemy całej  25-osobowej reprezentacji klubu na tych bardzo wymagających zawodach. Cieszymy się z waszych sukcesów zarówno z tych mniejszych, jak i z większych. Zdobyte wazari , wygrana walka, dobra współpraca w drużynie to wszystko niezmiernie wzbogaca nasze doświadczenie, które zaowocuje również poza matą. – powiedział Paweł Karpow, główny instruktor UKS Pomerania-Szczecin.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zawody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.