Wiosna w klubie. Relacje

Wiosna mija bardzo szybko. Jesteśmy po trzech turniejach, jednym zgrupowaniu klubowym i jednym seminarium wyjazdowym.  Zapraszamy do krótkiego podsumowania.

Tradycyjnie otworzyliśmy sezon starów na Ogólnopolskim Turnieju Karate Tradycyjnego w Pile. Była to już VIII edycja. Nasz klub uczestniczył we wszystkich. Był to bardzo udany turniej dla nas, gdzie nasi zawodnicy zdobyli 31 medal .

Kolejny start odbył się na międzynarodowym turnieju Wratislavia Cup. Dzięki zaproszeniu Dolnośląskiej Akademii Karate mieliśmy możliwość wystartować w gronie zawodników z Czech, Ukrainy, Litwy i Polski. Potężne doświadczenie dla startujących. Szczególne wyróżnienie dla Igora Kalinowskiego i Hanny Woźny, którzy zajęli 2 i 3 miejsce w konkurencji kata.

Na kolejnym turnieju – Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski, które odbyły się w Tarnowie pod Poznaniem wystawiliśmy 49 osobową drużynę. Startowaliśmy w dwóch konkurencjach kata i kumite. Wynik bardzo pozytywny – 35 medali. 

Starty w turniejach to jest tylko jeden z elementów treningu karate. Najważniejszy jest trening. Szczególnie trening, w którym można pobierać naukę od doświadczonych instruktorów. Takie zgrupowanie odbyło się 13 kwietnia, kiedy na zaproszenie klubu treningi poprowadził Mateusz Szelągowski 3 dan , członek kadry narodowej w karate tradycyjnym, medalista mistrzostw Polski, Europy i Świata, instruktor mazowieckiego klubu karate tradycyjnego NIKOBUSHI oraz Paweł Karpow 2 dan, główny szkoleniowiec klubu.

Oprócz tego, Paweł Karpow razem z Czarkiem Kujathem  uczestniczyli w seminarium z shihanem Carlo Fugazza, żywą legendą karate Shotokan, który uczył się od takich mistrzów jak Taiji Kase i Hiroshi Shirai.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub, szkolenia, zawody. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.