Dni otwarte w Akademii Budo

1-DSCN74905 września bieżącego roku w Akademii Budo zorganizowany został dzień otwarty.
Program dnia był skierowany zarówno do osób, które już z nami ćwiczą, jak i dla tych, którzy swoje treningi chcieliby dopiero zacząć.
Karatecy rozpoczęli od pokazu i zaznajomienia przybyłych ze swoją sztuką walki.
Całość poprowadził sensei Paweł Karpow. Można było się dowiedzieć, czym jest karate, po co się je ćwiczy oraz zobaczyć adeptów Akademii Budo w akcji. Wykonane zostały: kihon, układy formalne (kata) i aplikacje ruchów kata w scenariuszach samoobronnych (bunkai). Pokaz zwieńczyła zaaranżowana walka, czyli enbu.

    W dalszej kolejności wszystkie dzieci zostały zaproszone na wspólny trening Małego Karateki prowadzony przez Przemysława Kusztykiewicza – doświadczonego instruktora MK. Trening opierał się głównie o zabawy ruchowe i podstawowe techniki karate. Wszystko to zostało podane w energicznej, przyjaznej dla dzieci formie, która przygotowuje najmłodszych do treningów karate tradycyjnego w późniejszym wieku.
W ramach dnia otwartego Akademię odwiedził Maciej Wasielewski, założyciel szkoły języka japońskiego Kotoba. Dzieki panu Maciejowi można było dowiedzieć się co nieco o kulturze japońskiej, poznać japońskie pismo i spróbować swoich sił w origami.
Do Akademii zawitał też Arkadiusz Sadkowski, którego specjalnością jest iaido, czyli sztuka władania mieczem japońskim. Pan Arek wykonywał techniki iaido z użyciem specjalnego miecza, po czym odpowiadał na pytania związane z uprawianą przez niego sztuką.
Ostatnim punktem programu był otwarty trening z Martą Chmiel, którego głównym założeniem była praca nad utrzymywaniem równowagi i polepszeniem wydolności ćwiczących. Po solidnym treningu i wylaniu niemałej ilości potu odczuwalne było naprawdę pozytywne zmęczenie.
Chcielibyśmy podziękować tłumnie przybyłym rodzicom i dzieciom oraz wszystkim gościom, dzięki którym zrealizowanie programu dnia otwartego było możliwe. Mamy również nadzieję, że osoby, które odwiedziły Akademię spędziły w niej czas w przyjemny sposób 😉 Oss!

Ten wpis został opublikowany w kategorii akademia budo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.