Obóz klubowy, Podczele 2014

Obóz karateków UKS POMERANIA rozpoczął się 26 lipca wesołą podróżą autokarem. Na miejscu przywitało nas słońce. Po sprawnym zakwaterowaniu ruszyliśmy na pobliską plażę, która stała się naszym placem zabaw i zmagań sportowych.

WP_20140731_005Każdy dzień rozpoczynaliśmy porannym rozruchem, zakończonym wspólnym kata przy wschodzie słońca i szumie morza. Pierwszy blok treningów skupiony był na karate, które wszechstronnie rozwijało naszych obozowiczów. Głównym tematem zajęć było doskonalenie technik nożnych oraz kompleksowe przygotowanie do egzaminu. Po obiadach zacieśnialiśmy więzi w grupach, poznając się wzajemnie i wspólnie bawiąc. Kolejny blok miał charakter ogólnorozwojowy. Basen oraz zajęcia w terenie urozmaiciły czas oraz przygotowały młodych adeptów sportu do całorocznej ciężkiej pracy na macie.

Oprócz wysiłku i ciężkiej pracy karatecy mieli wiele przyjemnych atrakcji. Wspólne plażowanie, gry i zabawy oraz kąpiele w morzu były wytchnieniem od codziennych obowiązków. Największą jednak atrakcją były: park linowy, zwiedzanie latarni, rejs statkiem Wiking oraz dyskoteka .

Podsumowaniem obozu były zawody karate oraz turniej mini piłki nożnej. Walka na polu zmagań była zacięta i przebiegła w duchu fair-play. Swoją sobą zaszczyciła nas autorka programu „Mały Karateka” Pani Anna Koper. Udzieliła cennych wskazówek naszym instruktorom oraz przeprowadziła trening pokazowy.
Ciekawostką obozu był mecz siatkówki pomiędzy kadrą a rodzicami obozowiczów, którzy także uczestniczyli w treningach karate. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 dla rodziców. W tym czasie dzieci żywo i energicznie kibicowały i dopingowały zawodnikom. W niedziele z żalem oraz w dobrych humorach opuściliśmy słoneczny Kołobrzeg i ruszyliśmy w drogę powrotną do Szczecina.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obozy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.